Dzień pluszowego misia – jak to wszystko się zaczęło?

Dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji zapraszamy Was do zabawy w kolorowanie pluszowych misiów z naszej strony.  Mamy również dla Was pewną ciekawostkę.

Chcielibyśmy przybliżyć Wam krótką historię Dnia Pluszowego Misia i tego jak to wszystko się zaczęło… Możecie podzielić się nią z swoimi maluchami w trakcie zabawy w kolorowanie.

Kiedy obchodzimy Dzień Pluszowego Misia?

Przypadający na 25 listopada Dzień Pluszowego Misia jest z roku na rok coraz bardziej powszechny na całym świecie. Co ciekawe samo święto oficjalnie celebrowane jest dopiero od 2002 roku. Jest to jednak nieprzypadkowa data, wtedy to maskotka pluszowego misia oficjalnie obchodziła swoje setne urodziny.

Święto ku uciesze wszystkich dzieci, obchodzone jest w większości żłobków i przedszkoli a czasem nawet w niższych klasach szkół podstawowych.

Pluszowy miś – historia maskotki.

No dobrze, więc jak to wszystko się zaczęło?

Data 25 listopada jest tu nieprzypadkowa, aby poznać historię pluszowego misia musimy cofnąć się w czasie do roku 1902, wtedy to w Missisipi prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt wybrał się wraz z innymi myśliwymi na polowanie. Po kilku godzinach spędzonych w lesie, każdy z myśliwych zdołał już upolować swoją zwierzynę, każdy…. z wyjątkiem samego prezydenta.

W końcu asystenci polujących postanowili nieco pomóc głowie państwa i osaczyli małego niedźwiedzia, zdołali go spętać i przywiązać do wierzby. O całej sytuacji natychmiast poinformowano prezydenta, ten zaś niezwłocznie udał się w wyznaczone miejsce.

Prezydent Roosevelt ujrzawszy przerażonego skrępowanego niedźwiadka jednak nie oddał strzału… ku zdziwieniu zebranych myśliwych nakazał go oswobodzić i pozwolić mu odejść.

Jeden z świadków tego zdarzenia uwiecznił całą historię w postaci komiksu w jednej z waszyngtońskich gazet. W ten sposób też cała historia odbiła się szerokim echem w lokalnej prasie.

Teddy Bear – maskotka na cześć prezydenta Teodora Rossevelta.

Jakiś czas później, zainspirowany komiksem pewien sklepikarz i zarazem producent zabawek z Brooklynu – Morris Mitchom stworzył nową zabawkę dla dzieci – był nią mały pluszowy niedźwiadek. Nazwany na cześć prezydenta Teddy Bear.

I tak rozpoczęła się trwająca do dziś wspaniała historia kochanych przez wszystkich pluszowych niedźwiadków.