Kolorowanki Asterix

Kolorowanki Asterix przeniosą małych adeptów kolorowanek do centrum starożytnego świata bohaterskich Galów i przebiegłych Rzymian. W Świecie Kolorowanek przygotowaliśmy dla Was wyjątkową kolekcję ponad 35 świetnych kolorowanek prezentujących Asterixa i Obelixa, które oczywiście jak zawsze możecie pobrać i wydrukować całkowicie za darmo.

Kolorowanki Asterix.

Dwójka naszych dzisiejszych bohaterów czyli tytułowy Asterix i jego przyjaciel Obelix to uwielbiana przez pokolenia para odważnych i sprytnych Galów. którzy dzielnie stawiają czoła rzymskim legionistom. Warto powoli szykować czarne, czerwone, żółte oraz niebieski kredki i flamastry bo już za chwilę będą potrzebne nam do pokolorowania naszych starożytnych przyjaciół. Zanim przejdziemy do malowania chcemy przybliżyć Wam nieco temat, podając kilka ciekawostek.

Począwszy od 1959 roku, kiedy to po raz pierwszy Asterix zadebiutował w formie komiksu jego przygody zyskały ogromną popularność. Kultowe przygody Asterixa zostały przetłumaczone na ponad 100 języków, inspirując twórców bajek, filmów oraz gier wideo. Popularność Asterixa wykroczyła jednak daleko poza strony komiksów i nasi bohaterowie stali się twarzą dla różnego rodzaju gadżetów i przedmiotów kolekcjonerskich. Od figurek, przez odzież, kubki, plakaty aż po kolorowanki dla dzieci.

Wszystkie kolorowanki z Asterixem staraliśmy się dopasować do różnych poziomów trudności, tak aby każdy niezależnie od wieku znalazł u nas coś dla siebie. Aby pobrać lub wydrukować kolorowankę bezpośrednio z naszej strony wystarczy kliknąć na wybraną miniaturkę z poniższej galerii. Każda z kolorowanek została dopasowana do formatu papieru A4 przez co drukowanie jest łatwe i przyjemne.

Czas więc rozpoczynać kolejną kreatywną przygodę! Udaj się na nią wspólnie z dzieckiem – wybierz swoje ulubione kolorowanki Asterix, przygotujcie kredki, farby lub flamastry i do dzieła. Czekają na Was godziny fantastycznej zabawy.

Kolorowanki do druku Asterix i Obelix.

Pora przyjrzeć się nieco naszym głównym bohaterom:
Asterix, mały nieustraszony Gal z charakterystycznym żółtym wąsem i krótkimi włosami, nosi na głowie srebrny heł z białymi skrzydłami. Ma na sobie również jaskrawoczerwone spodnie i czarną koszulkę. Nie rozstaje się również z swoim mieczem, który dodaje mu odwagi w starciach z legionistami.

Obelix, najlepszy przyjaciel Asterixa, jest od niego znacznie większy. Ma brązowego wąsa oraz włosy tego samego koloru, splecione w dwa warkocze. Jego charakterystyczną częścią garderoby są spodnie w biało niebieskie pionowe pasy, które są przepasane, dużym brązowym skórzanym pasem z złotymi wstawkami. Jest niezwykle silny, ale posiada dobre serce przez co stał się ulubieńcem wielu fanów.

Oczywiście podczas kolorowania istnieje pełna dowolność, możecie pokolorować bohaterów naszych dzisiejszych kolorowanek zgodnie z ich komiksowym wyglądem, lub możecie dać ponieść wodzę wyobraźni i stworzyć dla Asterixa i Obelixa całkowicie nowy wygląd. Wszystko w waszych rękach! Jak widzicie Kolorowanki z Asterixem i Obeliksem to coś więcej niż tylko zapewnienie dzieciom zajęcia podczas deszczowych dni. W świecie, gdzie proste przyjemności często ustępują miejsca cyfrowej rozrywce, kolorowanki przypominają o wartości wspólnego spędzania czasu i radości płynącej z tworzenia.

Na koniec nie zapomnij podzielić się swoimi dziełami z nami i społecznością fanów na naszych mediach społecznościowych. Twoja kreatywność może zainspirować innych i dodać jeszcze więcej barw do świata Asterixa i Obelixa. Czekamy z niecierpliwością na Twoje kolorowe kreacje! Miłego kolorowania!