Kolorowanki Dinozaury

Kolorowanki Dinozaury

Kolorowanki Dinozaury to coś czym Twój mały entuzjasta dinozaurów będzie zachwycony! Nasze kolorowanki dinozaury są  idealne dla małych dzieci, przedszkolaków oraz młodzieży w każdym wieku. Innymi słowy – kolorowanki z dinozaurami są stworzone dla wszystkich dzieci, które kochają dinozaury ! Nasz zbiór zawiera grafiki w wysokiej rozdzielczości z rysunkami takich dinozaurów jak: Tyrannosaurus Rex, Stegosaurus, Triceratops, Brontosaurus i wiele innych! Specjalnie wyselekcjonowane duże kolorowanki i ilustracje dinozaurów są idealne dla trenowania małych rączek Twojego dziecka.

KOLOROWANKI DINOZAURY. 

KOLOROWANKI DINOZAURY. ŚWIETNE ZAJĘCIE, POBUDZAJĄCE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIĘ DZIECKA.

Czy dla dziecka kochającego dinozaury może być coś lepszego niż pokolorowanie wszystkich jego ulubionych typów dinozaurów? Potężni mięsożercy i spokojni roślinożercy przemierzają nasze ilustracje, zwiedzając prehistoryczne siedliska z drzewami, górami, wulkanami i kometami śmigającymi po niebie.

DARMOWE MALOWANKI DO DRUKU Z DINOZAURAMI

Przewiń całą stronę aby zobaczyć wszystkie nasze arkusze do druku z malowankami dinozaury. Od łatwych obrazków dla dzieci w wieku przedszkolnym po szczegółowe bardziej realistyczne ilustracje dla starszych dzieci. Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj malowankę, która Ci się spodoba! Nasze arkusze do kolorowania są plikami JPG o dużej rozdzielczości, które można wydrukować w formacie A4 na domowej drukarce. Aby pobrać kolorowankę kliknij obrazek i przejdź do następnej strony. Nasze materiały dostępne są za darmo do użytku niekomercyjnego.

POBUDZAJ WYOBRAŹNIĘ SWOJEGO DZIECKA. POBIERZ I WYDRUKUJ KOLOROWANKI DINOZAURY.

Starannie zaprojektowaliśmy każdą grafikę tak, aby była zabawna i odpowiednia dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Unikaliśmy zbyt skomplikowanych projektów, a także zbyt uproszczonych. Wierzymy, że dzieci w tym  przedziale wiekowym uwielbiają kolorować zabawne sceny, które pobudzają ich wyobraźnię, a nie obrazki pełne prostych kształtów.

CO PRZEDSTAWIAJĄ NASZE KOLOROWANKI DINOZAURY?

1. MAŁY DINOZAUR:

Idealna kolorowanka z dinozaurem na początek fantastycznej prehistorycznej przygody. Jeśli Twoje dziecko dopiero rozpoczyna przygodę z dinozaurami będzie to idealna malowanka dla niego. Najlepiej na początek pozwolić mu przyzwyczaić się do tych ogromnych stworzeń. Urocza malowanka dinozaura sprawi, że będzie on wyjątkowo atrakcyjny dla każdego malucha.

2. MAŁY DINOZAUR WYKLUWA SIĘ Z JAJA:

Kolejna malowanka jest również odpowiednia dla początkujących. Na kolorowance widzimy małego dinozaura który dopiero co wykluł się z ogromnego jaja. Ten obraz może być świetnym sposobem, aby pomóc dziecku poznać pojęcia takie jak rozmiar i macierzyństwo.

3. STEGOZAUR MALOWANKA.

Kolorowanka z stegozaurami przedstawia te olbrzymie dinozaury w środowisku naturalnym. Jeśli Twój maluch lubi oglądać dinozaury na pewno zakocha się w tych olbrzymach.  Kolorowanki z dinozaurami pozwolą dziecku poznać identyfikować podobieństwa pomiędzy nimi, m.in. wygląd i rozmiar.

4. DINOZAURY Z KOLCAMI.

Kolejna malowanka przedstawia dinozaury innego rodzaju. Są to Hadrozaury. Można je zidentyfikować po głowie z kaczodziobem. Możecie użyć tych arkuszy do kolorowania aby nauczyć swoje dziecko, jak różne są dinozaury i czym różnią się od siebie. Po zabawie w kolorowanie, możecie wspólnie odszukać jakie cechy ich ciała sprawiają, że wyróżniają się na tle innych.

5. MALOWANKA Z DWOMA DINOZAURAMI.

Oto kolejny spektakularny obrazek z dinozaurami do pokolorowania. Ten arkusz jest zdecydowanie bardziej szczegółowy i będzie wymagał od Was większego skupienia przy kolorowaniu. Tego typu malowanka będzie idealnym treningiem umiejętności motorycznych dla Twojego dziecka. Na kolorowance widzimy triceratopsa z olbrzymimi kolcami i brachiozaura z długą szyją.

6. TRICERATOPS

Pierwsza kolorowanka przedstawia dinozaura rogatego z rodziny ceraropsów. Jest to olbrzymi roślinożerny dinozaur, bardzo łatwo rozpoznawalny przez dzieci. Był jednym z kluczowych dinozaurów w filmach z serii Jurassic Park.

7. BRONTOZAUR

W naszej kolekcji nie mogło zabraknąć Brontozaura. Żyjący ponad 150 mln. lat temu Brontozaur to jeden z największych przedstawicieli zwierząt lądowych, jakie kiedykolwiek chodziło po naszej planecie. Ważył ok. 23 tony i mierzył średnio około 20 metrów długości. Szczątki brontozaura zostały odkryte na terenach Ameryki Północnej.  Prawdziwa nazwa brontozaura z języka greckiego oznacza „grzmiący jaszczur”.  Możecie wykorzystać te ciekawostki i opowiedzieć je swojemu dziecku w trakcie kolorowania, aby wspólnie spędzony czas był zabawny i pouczający.

8. WELOCYRAPTOR.

Gwiazdą naszych kolorowanek jest również żyjący w późnej kredzie ok. 75 do 71 mln. lat temu Velociraptor. Możecie pamiętać tego dinozaura z wspomnianej już serii filmów Jurassic Park, gdzie odgrywał kluczową rolę. Welociraptor to opierzony mięsożerca z ogromnymi pazurami, które pomagały mu w polowaniu na zwierzynę.

9. PARAZAUROLOF.

Na kilku kolorowankach z dinozaurami mamy przyjemność zaobserwować Parasaurolofa, jest to charakterystyczny dinozaur, żyjący w Ameryce Północnej ok 73 mln. lat temu. Zwykle poruszał się na dwóch lub czterech łapach, był roślinożercą. Wyróżniał się głownie za pomocą ozdób głowy. Mowa tutaj o długim wydłużonym grzebieniu na głowie, który tworzył wystającą zakrzywioną tubę z tyłu głowy.