Kolorowanki Panda

Dzieci bardzo lubią misie panda, dlatego też z myślą o naszych najmłodszych czytelnikach powstały nasze kolorowanki panda.

Kolorowanki panda.

Misie Panda są to piękne, dziko żyjące czarno-białe zwierzęta zamieszkujące lasy bambusowe, znajdujące się w środkowo-południowych Chinach. Mimo, że pandy należą do grupy drapieżników to zdecydowanie wolą odżywiać się pędami roślin bambusa oraz liśćmi, nie pogardzą również rybami i małymi gryzoniami.

Kolorowanki Pandy. Panda je liście bambusa.

 

Poniżej przedstawiamy darmowe kolorowanki z pandami, które możecie pobrać i następnie wydrukować na domowej drukarce. Aby pobrać kolorowankę w dużej rozdzielczości wystarczy kliknąć na jeden z poniższych obrazków.

 

Kolorowanki Dzień Pandy

Czy wiecie, że 16 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej. Panda wielka od połowy XX wieku jest symbolem zagrożonych wyginięciem gatunków, stąd też możemy spotkać ją w logu popularnej organizacji chroniącej środowisko WWF. Dzięki staraniom ekologów w ciągu ostatnich 40 lat, światowa populacja pand zwiększyła się o 80%. 

Międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej przypada na 16 marca.
Od połowy XX wieku to właśnie ona była symbolem zagrożonych wyginięciem gatunków. Z tego powodu zagościła w logo organizacji chroniącej środowisko – WWF. Dzięki wieloletnim trudom i staraniom ekologów w ciągu 40 lat jej populacja zwiększyła się o 80%, co jest niewątpliwym sukcesem.

Większość z nas zna pandy z materiałów dokumentalnych z telewizji, przy odrobinie szczęście mogliście spotkać je w zoo. Najmłodsi widzowie na pewno kojarzą te urocze zwierzę z serii filmów anonimowych „Kung Fu Panda”.