Tomek i przyjaciele kolorowanki

Kolorowanki Tomek i Przyjaciele

Poniżej prezentujemy naszym zdaniem najlepsze darmowe kolorowanki Tomek i Przyjaciele. Nasze kolorowanki są inspirowane serialowymi przygodami sympatycznej ciuchci o imieniu Tomek i grupie jego przyjaciół, którzy przemierzając świat na torach spotykają na swojej drodze mnóstwo przygód,  niespodzianek i problemów z którymi muszą się zmierzyć.

Pierwszy odcinek serii „Thomas and Friends” został wydany w 1984 roku i niemalże od razu bajka została pokochana przez dzieci na całym świecie! Od tego czasu pojawiło się już ponad 580 odcinków podzielonych na 24 serie.

Aby wydrukować swoją malowankę z bajki Tomek i Przyjaciele, po prostu kliknij wybrany przez siebie obraz i następnie pobierz go w dużej rozdzielczości na dysk komputera, lub wydrukuj bezpośrednio z naszej strony. Następnie użyj przycisku Wstecz, aby wrócić tutaj ponowie i wydrukować  kolejne wspaniałe kolorowanki Tomek i Przyjaciele. 

Kolorowanki Tomek i przyjaciele

Akcja serialu ma miejsce na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku, na fikcyjnej wyspie Sodor, znajdującej się w okolicach Wielkiej Brytanii.

Na wyspie funkcjonuje rozwinięta sieć połączeń kolejowych, gdzie pracują lokomotywy parowe, spalinowe oraz wąskotorowe, wspomagane niejednokrotnie przez pojazdy drogowe, statki, samoloty oraz żurawie i dźwigi.

Głównymi bohaterami serii są Tomek, Edek, Henio, Gabryś, Kuba, Piotruś, Tobik, Emilka, Kaczor, Olek oraz Donald i Darek.