Kolorowanki kosmos

Kolorowanki Kosmos

Kolorowanki Kosmos to nasza propozycja darmowych malowanek dla wszystkich fanów kosmosu niezależnie od wieku. Z kosmicznymi kolorowankami każde dziecko ma szansę wybrać się w międzygwiezdną podróż odwiedzając odległe planety, stacje kosmiczne jak i również pracujących w kosmosie astronautów. 

Kolorowanki Kosmos

Kosmos i przygody związane z podróżami międzygalaktycznymi stanowią naturalne pragnienie i marzenie ludzi. Pragnienie to jest związane z nieodpartą chęcią poznania nowych, nieodkrytych i tajemniczych zakątków otaczającego nas wszechświata. W tych odkryciach zaś pomagają nam międzygalaktyczni bohaterowie – astronauci.

Nasza galeria zatytułowana kolorowanki kosmos, przedstawia różne motywy związane z kosmosem i wszechświatem. Malowanki z powodzeniem można wykorzystać jako materiały uzupełniające do zajęć o tematyce kosmosu w szkole, przedszkolu lub na tematycznej imprezie urodzinowej.

Tak więc oto przed Wami kilkanaście niesamowitych, darmowych kolorowanek z kosmosem, które możecie swobodnie pobrać i wydrukować. 

Prawdopodobnie zdecydowana większość z nas w dzieciństwie zerkała kiedyś w niebo. Spoglądając na gwiazdy i księżyc zastanawialiśmy się jak to by było wyruszyć w międzygalaktyczną podróż własnym promem kosmicznym i doświadczyć życia w kosmosie. 

Kolorowanki kosmos do wydruku.

Nasze darmowe kolorowanki kosmos dla dzieci, to idealny sposób na taką podróż dla małych galaktycznych odkrywców.

Kolorowanki kosmos to świetna okazja do użycia wszelkiego rodzaju jaskrawych kolorów do pokolorowania elementów statków kosmicznych lub planet. Możecie również, obok kredek i flamastrów użyć farb akwarelowych lub plakatowych aby nadać Waszym wspaniałym pracom dodatkowej głębi. Świetne efekty uzyskacie również łącząc te wszystkie techniki kolorowania. 

Kiedy już zakończycie swoją pracę z kosmicznymi kolorowankami możecie udostępnić swoje prace na naszych profilach w mediach społecznościowych. Zawsze z ogromną przyjemnością oglądamy prace naszych utalentowanych czytelników. Dodatkowo jeśli spodobało Wam się to co tutaj zobaczyliście, możecie udostępnić link do naszej strony rodzinie lub znajomym. 

Kosmiczne ciekawostki:

  • Słońce jest największym obiektem w Układzie Słonecznym. Jest ono 109 razy większe od Ziemi. 
  • W całym wszechświecie znajduje się więcej gwiazd niż jest ziaren piasku na wszystkich plażach naszej planety. 
  • Wenus jest najcieplejszą planetą w naszym Układzie Słonecznym. Średnia temperatura na tej planecie wynosi 500 stopni Celsjusza. 
  • Obserwowane przez nas niebo i gwiazdy, to obraz powstały wiele lat temu. Dokładniej tylu o ile lat świetlnych oddalona jest od Planety Ziemi dana gwiazda. Dla przykładu jeśli odległość wynosi 60 lat świetlnych, oznacza to, że światło potrzebuje 60 lat aby dotrzeć do naszej planety – zatem oglądamy obraz z przed 60 lat. W rzeczywistości dana gwiazda może już wyglądać zupełnie inaczej lub w niektórych przypadkach ogóle nie istnieć. 
  • W Słońcu zmieściłby się milion Ziemi.
  • Na Księżycu nie ma wiatru, oznacza to, że ślady pozostawione przez astronautów i opony łazików pozostaną tam przez kolejne miliony lat. 
  • Saturn, Jowisz Uran i Neptun są planetami prawie całkowicie gazowymi, oznacza to, że nie bylibyśmy w stanie postawić na nich kroku.
  • Temperatura wewnątrz słońca wynosi 15 milionów st. Celsjusza.