Kolorowanka do druku Modraszka

Kolorowanki Ptaki

Kolorowanki ptaki to prawdziwe okno na świat otaczającej nas natury, to także świetna forma rozrywki dla dzieci i dorosłych. Dla dzieci kolorowanki z ptakami stwarzają okazję do obserwacji przyrody, ale mogą być także doskonałym tematem uzupełniającym do zajęć tematycznych w szkole lub przedszkolu. Nasze darmowe kolorowanki przedstawiają głównie polskie ptaki – takie jak: Gil, Dudek, Dzwoniec, Rudzik, Wróbel, Szczygieł, Modraszka, Gil, Sójka, Bogatka, Grubodziób czy Gąsiorek. Obok tych popularnych ptaków znajdziecie u nas również Bociana, Sowę czy Koliberka do pokolorowania.

Kolorowanki ptaki.

Kolorowanki z ptakami są więc doskonałym narzędziem edukacyjnym i artystycznym w jednym. Ptaki występujące w Polsce charakteryzują się różnorodnością ze względu na wygląd oraz zachowanie. Rudzik posiada charakterystyczny czerwony dziób, Sójka wyróżnia się błękitem piór czy stojący na jednej nodze Bocian to tylko kilka przykładów bogactwa występujących w Polsce ptaków. Nasze kolorowanki ptaki pozwalają dzieciom bliżej poznać te fascynujące stworzenia, pomagając im jednocześnie rozwijać umiejętność rozróżniania i identyfikowania gatunków. To zaś może przydać się na lekcjach przyrody, czy zajęciach przedszkolnych.

Kolorowanki z ptakami. 

Jak widzicie kolorowanki z ptakami nie tylko bawią, ale również posiadają ogromną wartość edukacyjną. Poprzez kolorowanie ptaków dzieci uczą się rozpoznawania szczegółów, kolorów i kształtów otaczających nas ptaków. Ponadto zdobyta wiedza na temat zwyczajów oraz życia ptaków, może skłonić najmłodszych do poszerzania wiedzy i zainteresowań przyrodniczych.

Nasze kolorowanki ptaki, można pobrać i wydrukować w domu całkowicie za darmo – wystarczy kliknąć na wybraną miniaturkę, a następnie pobrać na dysk komputera plik w świetnej jakości, lub wydrukować bezpośrednio z naszej strony. W domu rodzice mogą wykorzystać tego typu malowanki z ptakami jako ciekawą formę nauki. Poprzez rozmowy o konkretnych gatunkach w trakcie kolorowania dzieci mogą łatwiej zapamiętać nazwy ptaków i ich wygląd. Nauczyciele w szkołach i przedszkolach również znajdą w kolorowankach doskonałe narzędzie do prowadzenia zajęć o ptakach. Kolorowanie może być elementem szerszych lekcji przyrodniczych, geograficznych czy nawet ekologicznych.

Powtarzamy to ciągle ale kolorowanie nie jest jedynie zajęciem dla dzieci. Dorośli również odnajdą w nim sposób na oderwanie się od codziennych spraw. Malowanie zróżnicowanych graficznie ptaków pozwala na rozluźnienie, skoncentrowanie uwagi i rozwijanie umiejętności artystycznych, jednocześnie przynosząc satysfakcję z tworzenia czegoś pięknego.

Na koniec zachęcamy zarówno dzieci jak i dorosłych do wspólnej zabawy w kolorowanie, jeśli zaś spodobały Wam się nasze materiały zapraszamy do sprawdzenia naszych innych kategorii z kolorowankami, zachęcamy również do udostępniania naszej strony rodzinie lub znajomym – być może i oni znajdą tutaj coś dla siebie.

Zobacz również:
Malowanki wróble