Kolorowanki papugi

Kolorowanki papugi to nasza propozycja dla wszystkich fanów tych wyjątkowych i pięknych ptaków. Specjalnie dla dużych i małych pasjonatów kolorowanek i papug przygotowaliśmy ponad 30 wyjątkowych, darmowych kolorowanek z papugami. Nasze malowanki przedstawiaj takie popularne gatunki jak ary, kakadu, nierozłączki, nimfy, jednak to nie wszystko mamy dla Was także papugi z popularnych bajek i kreskówek.

Kolorowanki papugi

W naszej serii kolorowanek papug zilustrowaliśmy szeroką gamę papug w przeróżnych stylach i stopniach trudności. Wszystko to sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Naszą kolekcję malowanek z papugami rozpoczynamy od prostych konturów i łatwych do pokolorowania grafik, następnie mamy coś nieco bardziej skomplikowanego w kreskówkowym stylu dla nastolatków, kończąc na szczegółowych papugach z dużą ilością szczegółów dla dorosłych. Wybierz już teraz swoją kolorowankę, następnie pobierz, wydrukuj i ciesz się kolorowaniem! Jeśli jesteś nauczycielem lub rodzicem, to nasze malowanki z papugami będą świetnym sposobem na poznanie tych fascynujących ptaków przez dzieci, dodatkowo malowanki gwarantują dobrą zabawę i świetny sposób na wykazanie się kreatywnością.

Kolorowanki papugi do druku.

Tak więc jeśli Twoje dziecko lubi kolorować, to wykorzystaj tą okazję i zapoznaj go z różnymi gatunkami ptaków drukując nasze kolorowanki, możesz w trakcie zabawy przedstawić mu ciekawostki na ich temat. Kolorowanki z papugami będą idealnym rozwiązaniem i sposobem na twórcze spędzanie czasu. Twoje dziecko może oddawać się swojemu ulubionemu hobby jednocześnie poznając interesujące fakty na temat papug, takie jak: 

Na świecie istnieje ponad 360 gatunków papug, zróżnicowanych pod względem zachowania i wyglądu, papugi są często spotykane w regionach tropikalnych i subtropikalnych. Ich piękne upierzenie obejmuje mnóstwo kolorów; żółty, biały, niebieski, zielony lub czerwony lub mieszanki tych barw. Papugi słyną z swojej inteligencji, potrafią naśladować ludzkie głosy, są także zdolne do nauki różnych komend. Wszystko to sprawia, że papugi są jednymi z najbardziej ulubionych ptaków dzieci i dorosłych, ich kolorowe pióra i przyjazne zachowanie przyciągają szczególną uwagę najmłodszych. Ponadto papugi są świetnymi towarzyszami zabaw. Mogą spędzać czas poza klatką, lubią siadać na ramieniu człowieka, tworząc tym samym niesamowitą więź z swoim opiekunem.

Aby rozpocząć zabawę w kolorowanie papug, kliknij dowolny z powyższych obrazków, które dla Was przygotowaliśmy. Spowoduje to otwarcie kolorowanki w świetnej jakości, przygotowanej do druku w standardowym formacie A4, kolorowankę możesz też pobrać i kolorować cyfrowo np. na iPadzie. Gwarantujemy, że dzięki tym darmowym kolorowankom z papugami czekają na Ciebie godziny kolorowej zabawy, wydrukuj więc tyle kopii, ile chcesz i baw się kolorując piękne pięknymi papugi!

Kiedy już je pokolorujesz, będzie nam miło, jeśli podzielisz się z nami swoimi pracami na naszych profilach w mediach społecznościowych, czekamy na Was na Facebooku, Instagramie i Pintereście!  Jesteśmy pewni, że wymyślisz wspaniałe kolory i wzory – będzie miło jeśli pokażesz je także innym!  Nie zapomnij też polubić i udostępnić naszej strony znajomym lub rodzinie, dzięki czemu wszyscy będziecie mieć dostęp do wielu innych darmowych, zabawnych kolorowanek do wydrukowania!