Kolorowanki Mario

Kolorowanki Mario

Kolorowanki Mario to zupełnie nowe darmowe malowanki które pojawiły się w ostatnim czasie w Świecie Kolorowanek. Super Mario Bros – bo tak brzmi pełna nazwa bohatera naszych kolorowanek, jest to postać znana i rozpoznawalna już od dziesięcioleci. Ogromna popularność, która trwa nieprzerwanie od lat 80 ubiegłego wieku spowodowała, że kolorowanki Mario są jednymi z najczęściej poszukiwanych tematów do malowania przez dzieci w każdym wieku.

Tak więc nie przedłużając – przed Wami ponad 20 nowych i ekscytujących kolorowanek Mario. Aby pobrać kolorowankę w dużej rozdzielczości wystarczy kliknąć w miniaturkę wybranego obrazka.

Kolorowanki Mario

Kolorowanki Mario

Malowanki Super Mario Bros zawierają mnóstwo zabawnych postaci, które pojawiły się w serii popularnych gier wideo produkcji Nintendo. Są to oczywiście główni bohaterowie – bracia Mario i Luigi oraz Księżniczka Peach, Yoshi, Bowser, Wario i nie tylko…

Popularność serii gier wideo z Mario Brosem przekłada się na ogromne zapotrzebowanie naszych najmłodszych czytelników na kolorowanki Mario. W tym miejscu możecie je pobrać, wydrukować i następnie pokolorować zupełnie za darmo!

 

Kolorowanki, które przygotowaliśmy prezentują postać hydraulika Super Mario Brosa, oraz jego brata Luigiego. Wszyscy przyjaciele naszego głównego bohatera rywalizują ze sobą, przeżywając przy tym zwariowane przygody. Dzięki naszym darmowym arkuszom do kolorowania, dzieci mogą tworzyć piękne dzieła sztuki inspirowane słynną grą wideo. Co ciekawe Mario w popkulturze pojawia się nie tylko pod postacią kolorowanek czy gier wideo, możemy go spotkać również na częściach garderoby takich jak czapki, plecaki, buty, koszulki i wiele innych.

Kolorowanka Mario. Jak wygląda strój Mario Bros?

Nasz główny bohater nosi czerwoną czapkę z daszkiem z charakterystyczną literą „M” na białym kole, która znajduje się w centralnym punkcie czapki.  Mario Bros ma jasną karnację, niebieskie oczy, brązowe włosy, czarny wąs i dosyć duży „krągły” nos. 

Strój naszego dzisiejszego bohatera to czerwona bluza i niebieskie ogrodniczki z złotymi guzikami. Na rękach znajdują się białe rękawiczki. Ma także robocze buty koloru brązowego. Co ważne, opisaliśmy powyżej klasyczny strój Mario gdyż jego wygląd w grach często zmienia się w zależności od jego dodatków oraz tak zwanych power up-ów.

Malowanki Super Mario Bros do wydruku.

Z malowankami Mario, dzieci nie będą miały czasu na nudę. Kolorowanie to łatwa i przyjemna czynność, która bez wątpienia pobudzi wyobraźnię dziecka, jednocześnie ćwicząc i trenując jego zdolności motoryczne a także skupienie, czy naukę poznawania kolorów w przypadku najmłodszych dzieci.

Jeśli spodobały Wam się kolorowanki Mario, będzie nam niezmiernie miło jeśli podzielicie się linkiem do naszej strony z Waszymi znajomymi lub rodziną – być może i oni znajdą tutaj coś dla siebie.