Kolorowanka piesek

Kolorowanki Zwierzęta

Kolorowanki ze zwierzętami misie, koty, pieski, lwy, konie, słoniki, zebry, żyrafy, myszki, lamy, rybki czy nawet magiczne jednorożce, to wszystko i wiele innych ssaków i zwierząt znajdziecie na naszej stronie z kolorowankami dla dzieci. 

Kolorowanki Jeże

Rozwijaj umysł dziecka z kolorowankami!

To właśnie kolorowanki są takimi małymi dziełami sztuki, które dziecko tworzy podczas zabawy i które przyczyniają się do jego umiejętności gry kolorami w późniejszym czasie.

Malowanki zdradzają naszym pociechom również znaczenie poszczególnych kolorów, które często kojarzą im się z emocjami. Dzieci przypisują uczuciu smutku i zatroskania kolor czarny lub szary, natomiast radości jasne, promienne barwy.

Idealnym przykładem jest sytuacja, gdy dziecko dostaje do pokolorowania w dwóch różnych dniach identyczną malowankę i wypełnia ją zupełnie innymi barwami. Dzieje się tak, ponieważ odzwierciedla ono przez kolor swój nastrój, niedawne przeżycia, lub przywołuje wspomnienia kojarzące się z określoną chwilą. Sama zabawa kolorami wspomaga rozwój i rozwija intelektualnie.