Kolorowanki Parasol. Dzień Parasolki.

Kolorowanki do wydruku parasole

Kolorowanki Parasol to świetny pomysł na zorganizowanie czasu dziecku w deszczowy i pochmurny dzień, a także idealne materiały do zorganizowania zajęć o tematyce Parasola w przedszkolu lub szkole. 

Kolorowanki Parasol.

Padający na dworze deszcz przysparza nam czasem wiele kłopotów, jednak nie zawsze powoduje u nas złe odczucia. Zdarza się, że czasem wykorzystujemy te chwile aby wygodnie rozsiąść się w fotelu i mamy chwilę dla siebie na oddanie się ulubionej książce lub poświęcamy ten czas aby pod kocem obejrzeć nowy serial lub film.

W tym samym czasie dzieci wpatrując się w okno, marzą aby założyć kalosze i wyjść na zewnątrz poskakać w kałużach. Pośród tego wszystkiego są również takie chwile kiedy musimy opuścić dom aby udać się do pracy lub na zakupy, w trakcie deszczu i niekoniecznie chcemy zmoknąć, bo możemy się przeziębić. Wtedy przydają się parasole!

Dziś chcemy przedstawić Wam kilkanaście gotowych do pobrania i wydrukowania kolorowanek z Parasolem, które mogą stanowić świetną zabawę na każdą porę roku i dna.

Kolorowanki Dzień Parasolki.

Nasze kolorowanki mogą przydać się także 10 lutego, kiedy to w szkołach i przedszkolach obchodzimy Dzień Parasolki. 

Aby pobrać darmową Kolorowankę z parasolem kliknij w wybrany obrazek.

Korzyści wynikające z kolorowania

Może wydawać się, że kolorowanki są wyłącznie zabawnym elementem spędzania czasu głównie przez dzieci, ale mają też kilka naprawdę fajnych zalet, które postaramy się Wam przybliżyć. 

  • Kolorowanie dla dzieci, to rozwój zdolności motorycznych, poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej, która rozwija się wraz z kolorowaniem malowanek. Kolorowanie pomaga również w nauce poznawczej wszelakich wzorów, rozpoznawaniu i nazywaniu kolorów, a także poprawia umiejętności rysunku pracy nadgarstka. 
  • Kolorowanie to nie tylko zabwa dla najmłodszych, również dorośli chętnie sięgają po kolorowanki. Dzięki nim mogą się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy lub domu. Wzmagają kreatywność i pomagają obniżyć poziom stresu.