Kolorowanki Minecraft

Kolorowanki Minecraft

Specjalnie dla Waszych pociech przygotowaliśmy Kolorowanki Minecraft do pobrania i wydruku. Każdy z nas miał zapewne styczność z Minecraftem. Jest to gra, która przebojem zawojowała rynek gier dla dzieci i młodzieży kilka lat temu, nadal ma wierne grono fanów. Odkrywaj z minecraftem nieskończone światy i buduj – wszystko co tylko chcesz: od prostych domów po ogromne zamki. W minecrafcie ogranicza nas właściwie nasza wyobraźnia – tak samo jak w przypadku naszych kolorowanek. 

Kolorowanki Minecraft.

Kolorowanki Minecraft są świetną metodą nie tylko nauki rozróżniania barw, lecz także poznawania kształtów i postaci. To dzięki nim najmłodsi rozwijają swą wyobraźnię i doskonalą sztukę zapamiętywania drobnych szczegółów. Kiedy dziecko dostaje do pomalowania obrys znanej bajkowej postaci stara się jak najdokładniej przypomnieć jej wygląd i stworzyć kopię widzianą wcześniej w książeczce. Książeczce innym przypadku dziecko postanawia polegać na swojej wyobraźni i stworzyć nowy wizerunek. Staje się wtedy czarodziejem nadającym innego wyglądu i ćwiczącym przy tym zmysł kreatorski.

Wybierz swoją ulubioną postać z gry minecraft a następnie pobierz lub wydrukuj bezpośrednio z naszej strony darmową kolorowankę.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy gotowe kolorowanki z takimi postaciami jak:

 • Steve
 • Alex
 • Koń
 • Creeper (Cliper)
 • Szkieletor
 • Zombie 
 • Wiedźma 
 • Ghast
 • Villager 
 • Enderman
 • Witcher
 • Moby 
 • Krowa 
 • Pająk 
 • Zombie
 • Świnka i wiele innych.

Minecraft pozwala graczom  tworzyć wszelkiego rodzaju światy prosto z wyobraźni.

Odkryj więc nasze kolorowanki inspirowane Minecraftem i ucieknij do tego niesamowitego wszechświata zbudowanego z kwadratowych bloków!

Kolorowanki Minecraft

1. Steve:

Minecraft kolorowanki do wydruku
Kolorowanka Steve Minecraft

Oto kolorowanka Steve’a, bohatera tej słynnej gry wideo. Wiele spekulowano na temat Steve’a – kim jest, skąd pochodzi, jaki jest jego cel i czy jest w ogóle człowiekiem. Ale niewiele zostało ustalone. Mógł być sadystycznym, masowym mordercą maniakiem, potworem lub łagodnym, hojnym człowiekiem, jak Vilagerowie.

Steve może udźwignąć sporo różnego rodzaju materiału, dlatego może kruszyć skały i rąbać pnie z litego drewna. Walczy z przeróżnymi Mobami występującego w grze. Potrafi tworzyć mikstury, diamentowe miecze i buduje przeróżne złożone budynki. Jest mistrzem różnych sztuk i potrafi szybko zregenerować się z ran.

Nasz bohater ma ciemnobrązowe włosy, niebieskie oczy, jasną skórę, nos i usta. Pojawia się w jasnoniebieskiej koszuli, granatowych dżinsach i szarych butach. Możesz łatwo poinstruować swoje dziecko, aby używało tych samych kolorów do kolorowania Steve z Minecraft.

2. Alex

Minecraft kolorowanka
Kolorowanka Alex minecraft

Alex jest jedną z najpotężniejszych postaci w grze Minecraft. Potrafi przenosić setki kilogramów bloków z różnymi materiałami.  Potrafi podobnie jak Steve ciosami rozbijać pnie z litego drewna i skały. A jeśli dasz mu wystarczająco dużo czasu, może nawet wykopać diamenty i minecraftowy obsydian. Alex ma również doskonałą biegłość bojową. Potrafi radzić sobie ze stworzeniami znacznie większymi i potężnymi od niego.

Sympatyczna postać Aleksa ma blado białą skórę, długie i jasnopomarańczowe włosy. Zwisający warkocz z jednej strony i ciemnozielone oczy. Nosi jasnozieloną koszulę, posiada brązowe spodnie i szare buty.

3. Moby 

Minecraft kolorowanka
Moby kolorowanka Minecraft

Moby Minecraft są podzielone na sześć typów: Boss, Utility, Passive, Neutral, Tamable i Hostile. Wszystkie moby są niezwykle przydatne dla graczy. Boss i Hostile upuszczają cenne przedmioty wraz z punktami po zabiciu. Moby użytkowe i oswajalne chronią mieszkańców wioski i graczy przed wrogimi mobami. Pasywny Mob daje graczom pożyteczne przedmioty, ale tylko wtedy, gdy mają odpowiednie narzędzia. Moba pasywnego i neutralnego można oswoić. 

4. Enderman

Minecraft kolorowanka
Enderman i Endermani Minecraft

Enderman to rzadki czarny Mob z długimi nogami i ramionami. Jest on na ogół pasywny lub neutralny, ale staje się niezwykle agresywny, gdy gracz patrzy bezpośrednio na niego. Jeśli chodzi o itemy Endermeni mogą upuścić 1 perłę Endu i pięć kul doświadczenia, gdy zostaną zabite przez oswojonego wilka lub gracza. 

5. Szkielet

minecraft kolorowanki
Szkielet z Minecraft kolorowanka

Szkielet, którego tu widzisz, jest jednym z członków wrogich mobów. Strzelają z łuku w momencie, gdy zauważą gracza. Szkielet odradza się w nocy na powierzchni, w ciemnych obszarach i jaskiniach. Natomiast rano, wraz z wschodem słońca Szkielet zapala się.

Poruszają się bardzo szybko, jednocześnie podskakując, co utrudnia graczom trafienie ich pociskami. Jeśli strzała szkieletu trafi agresywnego moba, zaatakuje on Szkieleta. Często będziemy mogli zauważyć walkę Szkieleta z Creeperem lub z Zombie.

Kiedy wygramy walkę z szkieletem – oprócz normalnych itemków szkielet ma również szansę na upuszczenie zaklętego lub zwykłego łuku.

6. Villager 

Minecraft kolorowanka
Villager Minecraft kolorowanka do druku

Oto strona do kolorowania jednego z mieszkańców wioski, noszącego nazwę Villager. Mieszkańcy wioski, opiekują się nią sadząc i zbierając warzywa, możemy również z nimi handlować . Każdy wieśniak wykonuje jedną z podanych profesji – rolnika, rzeźnika, kowala, bibliotekarza i księdza. Rolnik nosi brązową szatę; kapłan nosi fioletową szatę; kowal nosi czarny fartuch, a rzeźnik biały fartuch. Teraz to od Twojego dziecka zależy, jak chce pokolorować swojego Villagera.

7. Pająk

minecraft pająk spider coloring book
Pająk z Minecraft. To nie jest zwykły pająk.

Niestety Pająk z Minecrafta jest naszym wrogiem. Jest to podstawowe źródło pozyskiwania sznurka. Ten czarny pająk ma świecące czerwone oczy i pojawia się w słabo oświetlonych miejscach. W jaskiniach i na powierzchni. Kiedy te pająki są wystawione na działanie promieni słonecznych, nie mogą już atakować gracza chyba, że je sprowokujemy.

Oprócz biegania z prawie taką samą prędkością jak gracz, pająki te mogą również wspinać się po ścianach. W ciągu dnia pająki ulegają spaleniu w kontakcie z promieniami słonecznymi. Nie są wówczas agresywne. Kiedy pająk z minecraft pojawia się w naszym otoczeniu, słychać jego charakterystyczny dźwięk, który regularnie wydaje.  Teraz już wiesz w jaki sposób pokolorować kolorowankę z pajkąkiem z minecraft.

8. Ghast

minecraft ghost
Ghast minecraft kolorowanka do druku

Ghasty to moby, które unoszą się w powietrzu i strzelają kulami ognia z ust. Kule ognia wystrzeliwane przez Ghasta odbijają się, jeśli zostaną uderzone narzędziami lub gołymi rękami tuż przed uderzeniem. 

Nasi przemili bohaterowie pojawiają się w pobliżu portali w Netherze. Ghasty upuszczają od 0 do 2 prochu, a czasami nawet łzę upiora. Mogą nawet upuścić pięć punktów doświadczenia, gdy zostaną zabite przez gracza. A podczas ataku wydają nawet wysokie tony i dźwięki przypominające niemowlę.

9. Iron Golem (Żelazny Golem)

Minecraft kolorowanka
Iron Golem Kolorowanki z Minecraft

Żelazne Golemy to duże, silne Moby użytkowe, które pojawiają się w wioskach. Ich obowiązkiem jest odpieranie ataków złych mobów, które atakują mieszkańców (Villagerów). 

10. Creeper

Minecraft kolorowanka
Minecraft creeper kolorowanka

Oto kolorowanka Creeper z Minecraft, wrogiego Moba.  Creeper wydaje syczący dźwięk, ale to nie wszystko. Dźwięk zwiastuje niebezpieczeństwo dlatego ,że bezpośrednio po nim następuje eksplozja – gdy zbliża się do gracza. Te wybuchające Moby mogą pojawiać się w każdej chwili pod ziemią, w ciemnych miejscach lub nocą na powierzchni. Creeper w dzień zapalala się pod wpływem promieni słonecznych.

Czas wybuchu Creepera również resetuje się, gdy gracz zdąży wyjść poza promień jego wybuchu na jakiś czas przed detonacją. Kiedy Creeper zostanie zabity prze gracza, przed wywołaniem eksplozji, zrzuci proch strzelniczy.

Pobierz nasze prace i gotowe grafiki do kolorowania Minecraft do druku za darmo. Kolorowanki Minecraft do druku to świetny sposób dla dzieci w każdym wieku na rozwijanie kreatywności, skupienia, zdolności motorycznych i rozpoznawania kolorów.