Kolorowanki owady

Kolorowanki owady są idealne do nauki o otaczającym nas świecie insektów, lub po prostu do  zabawy w deszczowy dzień z całą rodziną. Możecie z nich skorzystać za darmo gdy tylko najdzie Was ochota na kolorowanie! Wystarczy kliknąć w wybrany obrazek aby przejść do strony pobierania / drukowania. 

Kolorowanki owady.

Jeśli Twój maluch uwielbia mrówki, pająki, pszczoły, motyle i biedronki, pokocha nasze kolorowanki z owadami. Znajdziesz tu  wszystkie rodzaje kolorowanek, od prostych, kreskówkowych wzorów  skierowanych do naszych najmłodszych czytelników po skomplikowane rysunki dla starszych dzieci i dorosłych. Kolorowanki owady można pokolorować tak jak lubicie – kredkami, akwarelami lub  flamastrami. 

Kolorowanki owady.

Owady to ciekawe i fascynujące stworzenia, które wzbudzają ogromne zainteresowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Czasem są przerażające, pełzające, niejednokrotnie mają wspaniałe kolory i ogólnie rzecz biorąc są interesującymi, fajnymi małymi zwierzętami.

Powiedzmy sobie otwarcie, czy istnieje dla dzieci lepszy  sposób, aby dowiedzieć się więcej o uroczych robakach i owadach niż darmowe kolorowanki z owadami? Tak jak w przypadku naszych innych kolorowanek – wszystkie malowanki z owadami możesz pobrać i wydrukować całkowicie za darmo.

Od mrówek i pszczół po biedronki i motyle, na naszej planecie żyją tysiące różnych gatunków owadów. Te maleńkie pełzające stworzenia są wszędzie wokół nas i odgrywają nieodzowną rolę w naszym środowisku. Podczas kolorowania owadów możesz przyjrzeć się ich różnym rodzajom, miejscu ich życia oraz tym co jedzą. Możesz pokolorować strony w realistycznych kolorach lub eksperymentować i użyć kolorów, które po prostu lubisz.

Korzyści rozwojowe z kolorowania stron.

Możemy uważać, że kolorowanki są po prostu zabawnym sposobem na spędzanie czasu wolnego, ale gwarantujemy Wam, że  mają też naprawdę fajne korzyści zarówno dla dzieci, jak i dorosłych:

Dla dzieci: rozwój zdolności motorycznych i koordynacja wzrokowo-ruchowa. Wszystko to rozwija się wraz z kolorowaniem i malowaniem. Pomaga również w nauce kształtów, wzorów, rozpoznawaniu kolorów, czy poznaniu struktury rysunku.

Dla dorosłych: Relaks i odprężenie po ciężkim dniu, pobudzenie kreatywności.